WYDARZENIA

Wiosenne wibracje, joga, slowlife, kuchnia japońska. Weekend w stolicy

Imprezy w Warszawie od 17 do 19 marca – co będzie działo się w ten weekend? Targi sztuki, święto książki dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty mindfulnes . Zobacz, co jeszcze wydarzy się w najbliższych dniach w Warszawie.

Targi kuchni japońskiej. Starożytne skarby. Kultowe figurki LEGO, ikony motoryzacji i wystawa z… ludzkich ciał. Nie przegap najważniejszych wydarzeń tego weekendu.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Targi Jestem Slow #Wiosna – Stadion Narodowy

Targi Jestem Slow #Wiosna – Stadion PGE Narodowy. Fot. materiały prasowe

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. W ten weekend będziecie mogli odświeżyć swoje szafy i zapoznać się z tegorocznymi wiosennymi trendami. Podczas targów Jestem Slow na PGE Narodowym znajdziecie produkty ponad 200 marek z całej Polski. Swoją ofertę zaprezentują przede wszystkim twórcy mody, biżuterii, akcesoriów oraz kosmetyków. Motto przewodni targów brzmi “kupuj lepsze produkty”. Bilet 10 zł.

Gdzie: PGE Narodowy

Kiedy: 18 – 19 marca

Mały Koneser. Targi książki dla dzieci i młodzieży – Centrum Praskie Koneser

Mały Koneser. Targi książki dla dzieci i młodzieży – Centrum Praskie Koneser

W weekend 18-19 marca w Centrum Praskim Koneser spotkacie 23 najlepsze polskie wydawnictwa, znajdziecie wyszukane publikacje dla dzieci i młodzieży. Weźmiecie udział w warsztatach, spotkaniach i debatach prowadzonych przez cenionych twórców i entuzjastów literatury dziecięcej. Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Kiedy: 18 – 19 marca

Gdzie: Centrum Praskie Koneser

Pałac Kultury i Nauki – Wystawa Body Worlds

Pałac Kultury i Nauki – Wystawa Body Worlds (fot. materiały prasowe)

Najliczniej odwiedzana wystawa świata po czterech latach przerwy wraca do Warszawy. Tym razem możemy podziwiać ją w całkiem nowej odsłonie, Vital. Ekspozycja prezentuje autentyczne ludzkie ciała i instalacje multimedialne. W ciekawy sposób porównuje zdrowe ciała z tymi, które uległy różnorodnym chorobom i schorzeniom, np. wskutek zażywania używek. Bilety od 50 złotych.

Kiedy: do 2 kwietnia

Gdzie: Pałac Kultury i Nauki

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Budzimy Warszawę na wiosnę! – Dom Handlowy Bracia Jabłkowscy

Budzimy Warszawę na wiosnę! – Dom Handlowy Bracia Jabłkowscy

Macie ochotę na coś nowego? To będzie wiosenna pobudka. Targi, warsztaty, joga, holistyka, slowlife. Ponad 120 wystawców, rękodzielnicy i polskie marki. Strefa warsztatowa, ponad 25 warsztatów płatnych oraz STREFA OPEN – bezpłatna. Zajęcia jogi, warsztaty mindfulness, ceremonie dźwięku, warsztaty uważności, artystyczne, ceramiczne i wiele innych.

Kiedy: 18 – 19 marca

Gdzie: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Weekend Japoński – Hala Gwardii

Weekend Japoński – Hala Gwardii

Chcecie poczuć klimat nadchodzącej wiosny w prawdziwie japońskiej atmosferze? Przed Wami kolejna, wiosenna edycja Weekendu Japońskiego w Hali Gwardii. To idealna okazja, aby doświadczyć żywej i pasjonującej kultury Japonii, w samym sercu Warszawy. Podczas wydarzenia będzie można posmakować oryginalnych, japońskich specjałów jak gorący ramen, pyszne onigiri, sushi czy takoyaki. Oczywiście jak zawsze do wyboru będzie także szeroki wachlarz słonych i słodkich przekąseki napojów.

Kiedy: 18 – 19 marca

Gdzie: Hala Gwardii

PGE Narodowy – Ikony Motoryzacji

PGE Narodowy – Ikony Motoryzacji (fot. PGE Narodowy)

McLaren P1, Ferrari SF90 czy Ford GT to tylko niektóre z gwiazd wystawy na Stadionie Narodowym. Zobaczycie tam 70 kultowych samochodów i 15 motocykli. – Takich samochodów nie zobaczysz na drodze. Są rzadkie, cenne, ekskluzywne i prestiżowe. Zdarza się, że migną lewym pasem, nie dając czasu, by się im przyjrzeć – reklamują wystawę jej organizatorzy. Bilety od 45 zł.

Kiedy: do 19 marca

Gdzie: PGE Narodowy

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Blue City – Wystawa Figurek LEGO

Blue City – Wystawa Figurek Lego (fot. bluecity.pl)

Nie lada gratka dla fanów kultowych klocków LEGO. Zobaczycie tam aż 1300 figurek Star Wars, ponad 800 figurek Super Heros i ponad 800 figurek Ninjago. Na wystawie znajdziecie również ludziki z limitowanych kolekcji oraz ostatnie egzemplarze na świecie. Bilety 35/39 zł.

Kiedy: do 29 kwietnia

Gdzie: Blue City (poziom -1)

Targi Sztuki – Elektrownia Powiśle

Targi Sztuki – Elektrownia Powiśle

C-Art Days to święto sztuki i przestrzeń, w której spotykają się zarówno artyści jak i odbiorcy sztuki. W Elektrowni Powiśle będziecie mogli spotkać li artystów-plastyków z całej Polski, którzy zaprezentują swoje ilustracje, plakaty czy obrazy. Ich ideą jest przybliżenie sztuki i jej twórców do samych odbiorców. Wstęp bezpłatny.

Kiedy: 18 – 19 marca

Gdzie: Elektrownia Powiśle

Muzeum Nowa Praga – Tutenchamon. Grobowiec i Skarby

Muzeum Nowa Praga – Tutenchamon. Grobowiec i Skarby (fot. materiały prasowe)

W Muzeum Nowa Praga zobaczycie skarb egipskiego faraona, odkryty 100 lat temu w jego grobowcu w Dolinie Królów. Wystawa przyciągnęła w Europie już 6,5 mln zwiedzających. W Warszawie zobaczymy ponad 1000 replik eksponatów, w tym maskę pośmiertną egipskiego władcy i jego pozłacany sarkofag. Wstęp 60/70 złotych.

Kiedy: do 23 kwietnia

Gdzie: Muzeum Nowa Praga

Muzeum Karykatury – Fikaj z Koziołkiem Matołkiem

Muzeum Karykatury – Fikaj z Koziołkiem Matołkiem (fot. Muzeum Karykatury)

To pierwsza wystawa dla dzieci w Muzeum Karykatury. W tym roku stworzona przez Kornela Makuszyńskiego postać obchodzi 90. urodziny. W trakcie zwiedzania można przeciskać się, przeskakiwać, zjeżdżać i wspinać się w przestrzeni muzeum, która wypełniona jest oryginalnymi kadrami i rysunkami z przedwojennych wydań “Przygód Koziołka Matołka”. Bilety po 11 zł.

Kiedy: do 19 marca

Gdzie: Muzeum Karykatury

Jeżeli wybieracie się któreś z tych wydarzeń, dajcie znać. Najlepsze relacje opublikujemy na wpolskimmiescie.pl – wyślijcie je na kontakt@wpolskimmiescie.pl

O swoich wrażeniach możecie napisać także w naszych mediach społecznościowych – na FacebookuInstagramie i Twitterze. Udanego weekendu!