NEWSY

“Najważniejsza jest pomoc bezpośrednia”. Debata organizacji pro-life

W czwartek o 12:00 odbyła się debata “Jestem za życiem = pomagam!”, którą zorganizowała Katolicka Agencja Informacyjna we współpracy z Polską Federacją Ruchów Obrony Życia. Głównym tematem spotkania było wsparcie dla kobiet w ciąży i po urodzeniu dziecka, które znajdują się w sytuacji kryzysowej.

W debacie uczestniczyli: Magdalena Antolik – koordynatorka programów dziecięcych w Caritas Polska; Maria Drąg – koordynatorka pomocy kobietom Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia; Wioletta Jóźwiak-Majchrzak – zastępca dyrektora Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi; S. Ewa Jędrzejak – boromeuszka, prezes Fundacji Evangelium Vitae we Wrocławiu oraz ks. kan. Tomasz Kancelarczyk – wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, prezes Fundacji Małych Stópek.

Spotkanie poprowadziła Ewa Kowalewska, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, Fundacja Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – Human Life International Polska.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Wsparcie dla kobiet w ciąży i po urodzeniu dziecka. Debata “Jestem za życiem = pomagam!”

Jak podkreślała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, “poszanowanie ludzkiego życia wymaga aktywnej bezinteresownej pomocy osobom w sytuacjach kryzysowych, zwłaszcza kobietom w ciąży i ich dzieciom”. – W Polsce wsparcie dla takich osób jest znaczące, choć niewiele się mówi o tym w mediach. Stąd pomysł na debatę, w trakcie której opowiemy o szeregu inicjatyw pomocowych podejmowanych przez środowiska pro-life – powiedziała Ewa Kowalewska.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Podczas debaty zwracano uwagę na to, że dla osób zaangażowanych w ochronę życia udzielanie bezpośredniego wsparcia wynika z wielkiej potrzeby, aby nie tylko chronić życie poczęte dziecka, ale przede wszystkim życzliwie wspierać każdą matkę w trudnej sytuacji życiowej.

– W Dniu Ojca pragniemy także podkreślić, że wsparcie ojców dla matek i ich dzieci jest wyjątkowe i nie do zastąpienia – dodano.

Uczestnicy spotkania opowiedzieli o swoich codziennych zmaganiach, ludzkich dramatach i historiach, które zakończyły się szczęśliwie. O kobietach, które chciały dokonać aborcji lub urodzić dziecko i oddać je do Okna Życia, ale dzięki wsparciu bohaterów debaty są dziś wspaniałymi matkami. O tym, że każdy z nas może pomóc i każdy z nas może uczynić świat piękniejszym – taki, który szanuje każde życie już od samego poczęcia.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Zapis całej debaty można zobaczyć tutaj:

Kamil Starczyk