NEWSY

Zabrze. Pierwsza w Polsce szkoła imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Szkoła Podstawowa nr 41 w Zabrzu nosi od teraz imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Śląska placówka sama wyszła z taką inicjatywą. W uroczystościach nadania jej imienia oraz obchodów jubileuszu 40-lecia uczestniczył gość specjalny – założyciel i prezes WOŚP, Jerzy Owsiak.

– Jesteśmy z tego mega dumni, bo szkoła jest niebywała. Jest to placówka z takim programem, który integruje wszystkie dzieci i to od najmłodszych lat – powiedział podczas uroczystości Jurek Owsiak.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

“Każdy może czynić dobro dla innych”. Pierwsza taka szkoła w Polsce

To pierwsza szkoła w Polsce, której patronem jest WOŚP. Taki wybór nie był przypadkowy – placówka od lat angażuje się w działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a nadanie jej imienia honoruje działania zarówno nauczycieli, jak i uczniów na rzecz Orkiestry. Jak podkreślają pedagodzy szkoły, ta aktywność przyczyniła się do integracji wspólnoty szkolnej, a także rozwija w podopiecznych empatię i świadomość, że każdy może czynić dobro dla innych.

– Odtąd już nie sami, lecz ramię w ramię z naszym wspaniałym patronem będziemy przeżywać kolejne jubileusze szkoły– mówiła podczas uroczystości dyrektor SPS nr 41 Jolanta Mazur. – Z całego serca dziękujemy twórcom i założycielom WOŚP za 31. lat pełnego zaangażowania i pracy na rzecz potrzebujących i chorych oraz za to, że wyrazili zgodę na nadanie naszej szkole imienia tej niezwykłej organizacji. Dziękujemy Radzie Miasta Zabrze i wszystkim osobom wspierającym to nasze marzenie – podsumowała dyrektor.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Jerzy Owsiak. Zabrze, Szkoła Podstawowa im. WOŚP

Zabrze. WOŚP przekazuje szkole sprzęt za 200 tys. zł

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wesprze zabrzańską szkołę. Fundacja sfinansuje zakup stołu rehabilitacyjnego, pionizora dynamicznego, sali doświadczalnej, urządzeń do masażu i platformy wielofunkcyjnej. Łączna kwota przekazanego sprzętu wyniesie ponad 206 tys. zł.

– Dziękuję zabrzańskim sztabom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za rokroczne wsparcie i zaangażowanie. Wasza praca, a także dobroczynność wszystkich darczyńców przynosi owoce również w Zabrzu. Szpital Miejski w Zabrzu i Śląskie Centrum Chorób Serca otrzymały dotychczas od fundacji 245 szt. urządzeń – powiedział Jurek Owsiak.

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zabrzu kształci dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym, głębokim, z autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami w rozwoju. W ramach placówki funkcjonują również oddziały przedszkolne, a także wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z trudnościami.

Szkoła została ustanowiona również wiodącym ośrodkiem koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczym realizującym zadania z zakresu administracji rządowej wynikających z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin “Za życiem” na obszarze powiatu zabrzańskiego.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Źródło: Urząd Miejski w Zabrzu